| |
Pokožka dítěte je velmi citlivá, obzvláště v místech, která nevětrají tak často, jako zbytek těla - tedy na zadečku. Navíc pod plenkou je vystavena působení moči a stolice. Nepřebalujeme-li dostatečně často, může se i v látkových plenkách objevit podráždění až opruzení.
Nejlepším řešením je samozřejmě prevence :
Obecně by se interval, za jak dlouho přebalím neměl lišit u žádného typu plen, tedy ani u jednorázových. Zpočátku přebalujeme po každém kojení, později ideálně jednou za 3 hodiny. Pokud potřebujeme savost plenky výrazně zvýšit, lze přidat některou z vkládacích vložek případně do plínky složit další čtvercovou plenu. Výjímečně tak můžeme přebalit i po více hodinách. Výjimku tvoří přebalování v noci. Miminka totiž čůrají jen když jsou vzhůru. Pokud nám tedy miminko spí většinu noci, je v suchu a počůrá se až po probuzení a kojení. Pak to ale stojí za to:-)
Ano, některé maminky dokonce začínaly s látkovými plenkami na noc, protože jim dítě pročůrávalo jednorázovky. Moderní plenkové kalhotky totiž těsní lépe než jednorázové plenky, takže s látkovými plenkami se to nestává :-).
Ano, pokud máme sami vyzkoušeno, tak bez problémů. Svrchní kalhotky od jiných dodavatelů sedí na všechny typy plen. Jen musíme dát pozor u kalhotkových jednovelikostních typů a zvolit u novorozených miminek kalhotky trochu větší. Například mám-li Froťáčky od Popolini, mohu k nim kombinovat svrchní kalhotky ZOO od Imse Vimse, ale nezvolím velikost NB (3-6kg) nýbrž S (5-8kg).
Plenky Popolini zajišťují široké balení automaticky, je to jedna z jejich
výhod. Novorozenecké plenky Bambino mio jsou méně objemné, proto pokud
máte používat široké balení, doporočuje dovozce dávat dvě plínky
najednou a o číslo větší svrchní kalhotky.